Helsinki

Holmström Camilla

Espoo

Espoonlahden alueella kotikäyntejä, p. 040 502 03 53, info@wellnesslab.fi, kotisivut: www.wellnesslab.fi. Lisätietoa: ravintovalmentaja & personal trainer.

Helsinki

Homeopatiakeskus WellBe, Kalliolinnantie 7 (Kaivopuisto) PUR-klinikka, Vetehisenkuja 4, Hakaniemi, Helsinki, p. 040 502 03 53, info@wellnesslab.fi kotisivut: www.wellnesslab.fi Lisätietoa: ravintovalmentaja & personal trainer.

Hyvinkää 

TerveysWilla, Hämeenkatu 9, 05800 Hyvinkää, http://terveyswilla-parafarmasia.fi/ , kotisivut: www.wellnesslab.fi

Vantaa

Katin Kauneus kulma

Korsontie 201450 Vantaa

www.katin.fi

09-872 2241
Camillan kotisivut ja yhteystiedot:

www.wellnesslab.fi 

info@wellnesslab.fi

Anttila Anu

p. 040 735 88 57,
anu.anttila@fimnet.fi

Turku

Lääkäripalvelu Apila, Humalistonkatu 14, 20100 Turku,
p. 010 320 38 00

Benjaminsson Kristiina

*Luontaisterveyskeskus* ProHyvinvointi Osoite: Laulukuja 4, 00420 Helsinki Puhelin: 045 650 4092 E-mail: kristiina@benjaminsson.fi Kotisivut: http://www.homeopaattinenhoito.fi/ Facebooksivut:www.facebook.com/Homeopaattinenhoito Kansainvälinen sertifiointi Practitioner of Classical Homeopathy (PCH) ja myös Psykokinesiologi, KOkonaisvaltaisen Hyvinvoinnin Ohjaaja sekä ReiKi-Master

Eckstein Aino

p. 050 329 90 12, aino.eckstein@gmail.com, kotisivut: www.melilotus.fi

Hentunen Pauliina

Helsinki

p. 040 563 40 52, pauliina@millago.fi, kotisivut: http://www.millago.fi/

Porvoo

Millago Osoite: Emännänkuja 2, 06400 Porvoo Puhelin: 040-563 4052 E-mail: pauliina@millago.fi Kotisivut: http://www.millago.fi/

 

Honkanen Annastiina

Hoitohuone Ogelia
Kivalterintie 21A
00620 Helsinki

s-posti: ogelia.annastiina@gmail.com

Järvilehto Satu

Osoite: Homeopatikeskus 10M, Albertinkatu 46 D, 00180 Helsinki Puhelin: 0500 242424 E-mail: satujarvilehto@gmail.com Kotisivut: http://www.satujarvilehto.com/

Kärävä-Holma Hanna

Freespirit Hyvinvointipalvelut Valon huone Osoite: Ulvilantie 17, 00350 Hki Puhelin: 041 536 0505 E-mail: hanna.karava@gmail.com Kotisivut: www.valonhuoneet.fi

Karhu Päivi

Helsinki

Suomen Solumineraalikeskus Koroistentie 4 C-talo, 00280 Helsinki (Ruskeasuo) Puhelin: 040 584 9231 E-mail: homeopaatti.karhu@gmail.com Kotisivut: http://www.homeopaattipaivikarhu.fi/ Lisätietoja: myös Antlitz-analyysit ja solumineraalihoito

Lohja

Osoite: Lempoonlammenkuja 1, 08500 Lohja Puhelin: 040- 584 9231 E-mail: homeopaatti.karhu@gmail.com Kotisivut: http://www.homeopaattipaivikarhu.fi/

Laakso Merja

Osoite: Helsinki E-mail: homeopatia.laakso@hotmail.com

Lehtonen Anneli

Helsinki

Albertinkatu 46 D, 00180 Helsinki

Puhelin: 040 573 7328

e-mail: anneli.lehtonen22@gmail.com

Kotisivut: www.homeopaattiannelilehtonen.com

Porvoo

Asentajantie 8, 06150 Porvoo

p. 040 573 73 28

anneli.lehtonen22@gmail.com

kotisivut: www.homeopaattiannelilehtonen.com

Leppänen Marita

Helsinki

Pur-klinikka; Vetehisenkuja 4 00530 Helsinki Puhelin: 050-5435668 E-mail: marita@vitalina.fi consultations even in English

Kuopio

Vastaanotto sopimuksen mukaan. Tiedustelut ja ajanvaraus 050 543 56 68, marita@vitalina.fi Consultations even in English.

Lukkaroinen Anne

Homeopatiaklinikka & Solumineraalikauppa, puh.050-5218181, E-mail: info@homeopatiaklinikka.fi Homeopaattiset lääkeaineet, Dr. Schüsslerin 12 elämänsuolaa ja solumineraalivoiteet Kotisivut: http://www.homeopatiaklinikka.fi/ www.solumineraalikauppa.fi

Luomahaara Päivi

Tmi Hyvinvointi Elämänvuoksi p. 040 219 11 60, hyvinvointi.elamanvuoksi@outlook.com.

Majava Sirpa

Homeopatia Classico Sirpa Majava Osoite: Pursilahdenranta 2 D Aurinkolahti, Vuosaari 00980 Helsinki Puh. 040-3540107 sirpa.majava444@gmail.com www.sirpamajava.com Facebook: Homeopatia Classico Sirpa Majava

Nyqvist Filippa

PUR Klinikka Osoite: Vetehisenkuja 4, 00530 Hki Puhelin: 040 505 93 63 Email: filippa.nyqvist@gmail.com Tutustu tarkemmin: http://www.pur-kauppa.fi/filippa-nyqvist.php

Penttinen Miia

Tmi Miia Penttinen, puh. 050-5818584

Pohjonen Reeta

Purppuranka Osoite: Kalliolinnantie 7, 00140 Helsinki Puhelin: 044 522 0573 E-mail: reeta@pohjonen.org Kotisivut: www.purppuranka.org

Puranen Tiina

Homeo.fi – holistinen hyvinvointi, osoite: Lapinlahdenkatu 27 LH 5, 00100 Helsinki

puh. 044 5528422

e-mail: tiina@homeo.fi

 

 

 

Räisänen Anne

Osoite: Helsinki Puhelin: 040 5684162
Email: posti@homeopatiaa.fi
Kotisivut: www.homeopatiaa.fi Lisätietoa: ihmiset ja eläimet

Rikala Katja

p. 050 376 1449

Albertinkatu 46 D, Helsinki

kotisivut: www.katjarikala.fi

Rita Marika

Helsinki

Puhelin: 040 738 9944
E-mail: marika.rita@homeopaattisi.fi
Kotisivut: http://www.homeopaattisi.fi/

Hämeenlinna

vastaanotto: Wetterhoffin talo
Palokunnankatu 9
13100 Hämeenlinna
Puhelin: 040 738 9944
E-mail: marika.rita@homeopaattisi.fi
Kotisivut: http://www.homeopaattisi.fi/

Salomaa Daniela

Daniela Salomaa, Pur-klinikka, Vetehisenkuja 4, 00530 Helsinki, 040-731 4011, https://www.danielasalomaa.com/

Savolainen Miina

Miina Savolainen

Albertinkatu 46 D, 00180 Helsinki

Puhelin: 041 317 9505

E-mail: homeopaatti.miina.savolainen@gmail.com

Lisätietoja: Konsultaatiot myös videopuheluilla.  Consultations also in English and via video chat.

Sherr Camilla

www.camillasherrhomeopathy.com www.homeopathyforhealthinafrica.org cami.sherr@outlook.com Skype/Helsinki/Tel Aviv suomeksi, på svenska, in English

Snickars Hannele

WellB Hyvinvointikeskus, Kalliolinnantie 7, 00140 Helsinki Vastaanotto lisäksi Lauttasaaressa Puhelin: 041-548 8350 E-mail: hsnickars50@gmail.com Kotisivu: http://www.viasophia.fi/ Lisätietoa: Konsultation också på svenska

Sorjonen Anna-Maija

Kruunuvuorenkatu 2 C 28, 00160 HELSINKI Klassinen Homeopaatti, solumineraali- ja iirisanalyysit nro 0504951130, e-mail: amsorjonen@gmail.com www.anna-maijasorjonen.fi

Sundell Maria

Helsinki Puhelin: 044-5859593 E-mail: maria@mariasundell.fi Kotisivut: http://www.mariasundell.fi/ Lisätietoa: Konsultation också på svenska.

Uitto Marketta

apteekkari emerita Vastaanotto sopimuksen mukaan Hämeenlinnassa tai Helsingissä +35840 5586 748 marketta.uitto@apteekit.net www.torinrohdos.fi

Vuotari Anne

T:mi Anne Vuotari Osoite: Sturenkatu 47, 00550 Helsinki Puhelin: 040 535 0161 E-mail: anne.vuotari@kolumbus.fi Kotisivut: http://www.kolumbus.fi/anne.vuotari/

Wardi Ann

Pur-klinikka, Vetehisenkuja 4 A (katutaso), 00530 Helsinki, p. 040 501 82 45, ann.wardi@kolumbus.fi, kielet: suomi, ruotsi, englanti ja saksa, Tutustu tarkemmin/Please Read more/Bekanta dig: http://www.pur-klinikka.fi/ann-wardi.php

Wurman Guy

Homeopatiakeskus 10 M, Kalliolinnantie 7, 00140 Helsinki p. 040 419 79 64, wurman@welho.com, kotisivut: http://www.wurman.co.uk. Consultations also in English.

Kosonen Iiris

Helsinki

Elonaskel, Malminkaari 5, 00700 Helsinki. Ajanvaraus https://slotti.fi/booking/elonaskel  tai 050 529 03 96 / iiri@iirinvirma.fiwww.iirinvirma.fi

Hyvinkää

Iirinvirma, Uudenmaankatu 131, 05840 Hyvinkää. Ajanvaraus https://slotti.fi/booking/iirinvirma tai 050 529 03 96 / iiri@iirinvirma.fi www.iirinvirma.fi

Kuopio

Vastaanotto sopimuksen mukaan (myös online). Tiedustelut ja ajanvaraus 050 529 03 96, iiri@iirinvirma.fi www.iirinvirma.fi.

Savonlinna

Itäinen Asema, Nojanmaantie 26, 57210 Savonlinna. Ajanvaraus ja tiedustelut 050 529 03 96 / iiri@iirinvirma.fi (myös online) www.iirinvirma.fi

Wikström Nina

Vastaanotto ajanvarauksella puh.  044 981 1100

-Mommy & Me Tunnelitie 6 02700 Kauniainen

– HoivaShanti  Runeberginkatu 43 (4 kerr), 00100 Helsinki

– Akupunktio ja Hyvinvointiklinikka Kivenlahdenkatu 3, 02320 Espoo

Myös kotikäynnit Espoon-Kauniaisten alueella. Jag betjänar också på svenska.

Kavallinpuisto 4 B, 02710 Espoo

https://ninspring.fi

Tervetuloa! Välkommen! Welcome!

Hurme Eeva

Helsinki

Osoite: Kalliolinnantie 7 (Kaivopuistossa) p. 040 546 99 26, kotisivut: www.eevahurme.fi, myös skype-konsultaatiot.

Lohja

Puhelin: 040 546 99 26 Kotisivut: www.eevahurme.fi, myös skype-konsultaatiot,

Turku 

Turku: Tuureporinkatu 14, katutaso(Tuurintupa) p. 040 546 99 26, kotisivut: www.eevahurme.fi myös skype-konsultaatiot.

Räisänen Anne

Helsinki

Osoite: Helsinki Puhelin: 040 5684162 Email: posti@homeopatiaa.fi Kotisivut: www.homeopatiaa.fi Lisätietoa: eläimet

Raasepori

Osoite: Valkjärventie 20, 10420 Pohjankuru Puhelin: 040 5684162 Lisätietoa: ihmiset ja eläimet